Vrijdag, 13 december 2024 – We hopen dat u nog steeds geniet van de schoonheid van de Westertoren, nu deze sinds de zomer uit haar blauwe jas is gestapt, genieten we van de pracht en praal die de toren al bijna 400 jaar aan de stad laat zien.
Graag brengen we u weer op de hoogte het wel en wee rondom de toren. Inmiddels zijn we het werk aan de Westertoren aan het afronden, tenminste aan de buitenzijde. Komende dagen wordt de bouwplaats, welke ruim twee jaar op de Westermarkt heeft gestaan, afgebouwd.
De hoge schutting is inmiddels gedemonteerd en volgende week worden de bouwketen en alle materialen afgevoerd. De steiger wordt in de week voor de kerst afgebroken en afgevoerd. Daarmee zijn de voeten van de toren ook weer zichtbaar en kunnen we zeggen aan de buitenzijde helemaal klaar zijn.
Dat betekent dat de Westerkerk weer kerst kan vieren zonder opbrekingen en dat de lange rij mensen voor de welbekende kerstavonddienst weer op de Westermarkt kan staan.
In het nieuwe jaar zullen wij nog wat werkzaamheden binnen in de toren afronden, daar zult u geen hinder aan ondervinden. We wensen u hele fijne feestdagen, geniet van de schoonheid van de toren, wees lief voor elkaar!
Witte Bouw is een Erkend Restauratie Bouwbedrijf (ERB) en lid van de Vakgroep Restauratie. Het project aan de Westertoren is voor ons als Amsterdamse restaurtatieaannemer heel bijzonder om uit te mogen voeren. Nagenieten van dit bijzondere project kan o.a. in de eerste twee vlogs die Witte Bouw heeft gemaakt tijdens de uitvoering van het groot onderhoud aan de toren. Bekijk ook de andere updates hierover. We zijn enorm trots op dit prestigeproject.

Meer nieuws
Houtskelet geplaatst voor fietsenstalling Lange Mare
Vrijdag 17 april 2026 – Bij de bouw van de nieuwe fietsenstalling aan de Lange...
apr
Betonnen vloer gestort voor fietsenstalling Lange Mare
Vrijdag 16 maart 2026 – Bij de bouw van de nieuwe fietsenstalling aan de Lange...
mrt
MJOP bij het Joods Museum
Vrijdag, 5 december 2025 – Witte Bouw is momenteel bezig met het MJOP bij het...
dec
Kleinschalige restauratie aan de Zuidertoren
Vrijdag, 5 december 2025 – Van de Westertoren naar de Zuidertoren – Witte Bouw heeft...
dec
Mezekouwen van het Muiderslot
Maandag, 1 december 2025 – Heb je weleens van ‘mezekouwen’ gehoord? Het heeft te maken...
dec
Twee nieuwe elektrische ID buzzen
Donderdag, 16 oktober 2025 – Witte Bouw is weer een stap verder in duurzaam werken:...
okt
Schilderijen in het Muiderslot ophangen
Witte Bouw mocht een aantal nieuwe schilderijen in het Muiderslot ophangen in twee van de...
sep
Nieuwe schilderijen in het Muiderslot ophangen
Vrijdag, 5 september 2025 – Het blijft bijzonder om werkzaamheden te mogen uitvoeren op een...
sep