Dinsdag, 10 april 2024 – In opdracht van Stichting HEBE heeft Witte Bouw de afgelopen acht maanden mogen werken aan de verduurzaming en het groot onderhoud van een prachtig monumentaal grachtenpand aan de Nieuwe Herengracht 33 in Amsterdam.
Wat een verschil, de ‘vóór en na’ van dit grachtenpand aan de Nieuwe Herengracht. Het is echt weer een plaatje geworden. Voorbijgangers te voet en met de passerende rondvaartboten zien we om de haverklap foto’s nemen van dit herleefde pand, dat weer straalt nu de steigers weg zijn! Daar doen we het voor, het is een groot genot geweest om hieraan te hebben mogen werken. Zie hieronder foto’s van vóór (links) en na (rechts).



Op het dak hebben we de originele pannen behouden, maar de panlatten en het folie eronder hebben we vervangen zodat deze constructie weer jaren vooruit kan. De nokvorsten hebben we ook opnieuw aangebracht en in de specie gelegd, een techniek zoals ze dat vroeger ook deden.
Ook de platte daken zijn aangepakt. Deze zijn geïsoleerd en de dakbedekking ervan is vernieuwd. Vervolgens zijn de platte daken voorzien van nieuw zinkwerk, wat ook zorgt dat het geheel er weer netjes afwerkt uitziet. De beglazing aan de voor- en achterzijde is ook vervangen. Het glas dat erin is gekomen, heeft een hogere isolatiewaarde dan enkelglas en heeft een klassiek uiterlijk de speciaal geschikt is voor monumentale panden. Alle schuiframen hebben VR strips gekregen, dit zijn een soort ‘anti tocht borstels’ die zorgen voor een goede tochtdichting. Ook al het hang- en sluitwerk is vernieuwd. Hieronder ziet u de vóór en na foto’s van de achtergevel van het grachtenpand aan de Nieuwe Herengracht.



Al het houtwerk rondom het pand heeft Witte Bouw vakkundig mogen restaureren. De ramen hebben daarbij een hele reis gemaakt tussen schilder, timmerman en glaszetter. Eerst zijn alle ramen eruit gehaald, waarna de kozijnen tijdelijk zijn dichtgezet voor het onderhoud. De ramen zijn volledig kaal gemaakt door de schilder, waarna Witte Bouw alle glassponningen heeft opgefreesd op de diktemaat van het nieuwe glas. Dit is namelijk iets dikker dan wat erin zat. Vervolgens is het nieuwe glas er door de glaszetter ingezet, waarna de schilder ze weer heeft afgeschilderd. Ook de kozijnen en de toonaangevende ‘kuif’ bovenop de voorgevel zijn opnieuw geschilderd en achter is de patio helemaal opnieuw gesausd, wat maakt dat het geheel onwijs is opgeknapt. Op de foto’s hieronder ziet u het aangezicht van vóór en na op de patio.



Op een aantal plekken hebben we nog wat voeg- en metselwerkherstel gedaan waar dit nodig was. Het metselwerk van de voorgevel en een deel van de achtergevel zijn weer helemaal opnieuw geolied en dat maakt een enorm verschil in het aangezicht van het grachtenpand aan de Nieuwe Herengracht. De oude olie was er grotendeels afgesleten, waardoor het pand helemaal lichtbruin was uitgeslagen.



Ook het schilderwerk van de ornamenten en gevelteksten waren zwaar vervaagd. Het was een heerlijk eeuwenouds monnikenwerk om dit weer te doen stralen, maar het resultaat is op z’n zachtst gezegd: geweldig!
Vond u dit artikel interessant? Bekijk dan ook eens dit project, waarbij we de dakconstructie van een grachtenpand aan de Herengracht restaureerden.
Heeft u zelf een (monumentaal) pand welke toe is aan groot onderhoud? Witte Bouw is een Erkend Restauratie Bouwbedrijf (ERB) en lid van de Vakgroep Restauratie. Neem gerust contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken. We denken graag met u mee.

Meer nieuws
Renovatie Joods Hospice Immanuel
Maandag, 18 mei 2026 – Wat gebeurt er eigenlijk allemaal achter de schermen bij het...
mei
Houtskelet geplaatst voor fietsenstalling Lange Mare
Vrijdag 17 april 2026 – Bij de bouw van de nieuwe fietsenstalling aan de Lange...
apr
Betonnen vloer gestort voor fietsenstalling Lange Mare
Vrijdag 16 maart 2026 – Bij de bouw van de nieuwe fietsenstalling aan de Lange...
mrt
MJOP bij het Joods Museum
Vrijdag, 5 december 2025 – Witte Bouw is momenteel bezig met het MJOP bij het...
dec
Kleinschalige restauratie aan de Zuidertoren
Vrijdag, 5 december 2025 – Van de Westertoren naar de Zuidertoren – Witte Bouw heeft...
dec
Mezekouwen van het Muiderslot
Maandag, 1 december 2025 – Heb je weleens van ‘mezekouwen’ gehoord? Het heeft te maken...
dec
Twee nieuwe elektrische ID buzzen
Donderdag, 16 oktober 2025 – Witte Bouw is weer een stap verder in duurzaam werken:...
okt
Schilderijen in het Muiderslot ophangen
Witte Bouw mocht een aantal nieuwe schilderijen in het Muiderslot ophangen in twee van de...
sep